EĞİTİMLERİMİZ

Kaizen Eğitimi

Eğitim Süresi: 1 Gün

Eğitim Tarihi : 15 Kasım 2019 Cuma

Saat : 09:30-16:30

 

 Tanımı:

Kaizen, belirli bir zaman diliminde müşteri memnuniyetinin arttırılması ve rekabet güçlerinin etkilenmesi amacıyla süreçlere yönelik, çalışan, süreç, zaman ve teknolojide yavaş yavaş; fakat çok sayıda hızlı bir gelişme sağlamayı ve maliyetlerde bir düşmeyi ifade eden bir kavramdır.

Kaizen’in uygulanması 1 ile 5 gün sürebilen, özel olarak oluşturulmuş fonksiyonel bir takım tarafından iyileştirmeleri belli bir sürece veya iş planına uygulamasına dayanır. İmalatta uygulandığında iyi sonuçlar verebilen Kaizen, hizmet veya teknik alanlarda da uygulanabilmektedir. Kaizen, sürekli iyileştirmedir.

Kaizen(Sürekli İyileştirme), sonuçlardan ziyade süreçlere yöneliktir. Çünkü, eğer sonuçlar iyileştirilmek isteniyorsa bu sonuçları ortaya çıkaran süreçler iyileştirilmelidir. Kaizen çalışan boyutunda, insanın kaynak olarak görülmesini, işletmenin dışında da bu kaynaklara yönelinmesini eğitim, yetiştirme, gelişmeye önem verip uygulamaya girişilmesini ekip oluşturmayı ve çalışanları yalnızca performansları sonucunda ortaya koydukları sonuçlar nedeniyle değil, gelişme sürecindeki katkıları nedeniyle de ödüllendiren bir sistemdir. Süreç boyutunda ise, süreçlerin korunmasını, düzeltici önlemler alınmasını ve süreçlerin iyileştirilmesini; zaman boyutunda, pazardaki değişmelere, gelişmelere hızlı cevap verebilme, hızla yenilik yapma ürün çeşitliliği vb. maliyetleri düşürerek geliştirme ve böylece faaliyetlerin daha kısa sürede yapılmasını hedeflemektedir.

Teknoloji boyutunda ise, maliyetleri düşürme, teknolojileri birbirine dönüştürme, basitleştirme vb. uygulamalar ile gerçekleştirilmektedir. Kaizen’in faydalarını ve gerekliliklerini öğrenmeden önce onun işyeri yönetim felsefesine uygunluğunu görmek için,firmaların ve organizasyonların benimsemeleri gereken yalın düşünce’nin önemi kavranmalıdır. Kaizen’in amaçlarından biri de işi birinci elden görenlerin herhangi bir sorunla karşılaştığında çözebilmelerini sağlayabilecek düşünce yapıları oluşturmaktır.

Böylece organizasyona PUKÖ(Planla-Uygula-Kontrol et-Ölç) analizi ile çözüm yöntemleri gösterilir. İyi uygulanmış bir Kaizen tahmin bile edilemeyecek bir hızda ve büyüklükte faydalar getirebilir.

Kaizen Eğitimi İçeriği

Kalite bilinci, Japon mucisesi,
Terimler ve Kavramlar,
Kalite kavramı; değişen kavramlar ve tarihsel perspektif
TQM. Toplam Kalite Yönetimi,
Belirsizliğin yönetimi ve KaiZen felsefesi
3 Mu (Muri, Mura, Muda,)
7 Savurganlık unsuru,
Sorun çözme ve 7 temel araç,
İnovasyon ve bazı yaratıcılık araçları
Kai-Zen Felsefesi, Sürekli İyileştirme,
KAI-ZEN Türleri, Kobetsu KAI-ZEN de 10 Adım,
Kai-Zen ve Yenilik, Arasındaki Farklar,
Değişim, Şirket Kültürünün Değişimi,
Sürekli Gelişmede Hiyerarşi,
Örnek çalışmalar, Sorular-Cevaplar,

Eğitim Tarihi:Talepler doğrultusunda belirlenecektir.

WorldCard ve BonusCard'a Taksit

  • İndirim Koşulları

    • Aynı firmadan 3 kişi katılımında %10
    • Aynı firmadan 4-6 kişi katılımında %15
    • Aynı firmadan 6'dan fazla kişi katılımında %20
    • Bireysel katılım 2 Kişi %5 
Eğitim Tarihi
       15.11.2019 09:30
Ad Soyad
Eposta
Telefonu
Firma
Mesaj
.
© 2018 Fayasoft Yazılım & Tasarım